?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry

Давно почав писати про Вольштин, але тільки тепер доповнив і закінчив. Хотів написати про те, як живеться простим полякам у Польщі, бо чув багато нарікань від самих поляків, що: Польща - це діра ЄС, що при ЄС живеться гірше ніж колись, також часто мені говорять поляки: навіщо Україні вступати в Європейський Союз, подивіться як ми живемо, багато молоді виїхало закордон на заробітки, не вступайте в ЄС, а пробуйте будувати країну самі бо так буде краще для українців.
Слова-словами, слухи-слухами але глянемо як все-таки їм живеться, може не так все й погано.
Вибирав з двох міст які добре знаю. Вибір впав на Вольштин маленьке містечко. Познань не взяв до уваги, тому що у великих містах тяжко сказати як живеться мешканцям. Треба довгий час щоб пізнати місто, а от маленький Вольштин як "на долоні" Хочу ще зазначити, західна Польща, трохи відрізняється від східної при кордоні з Україною, та деякими районами півдня. Там роботи немає, або зарплати низькі (1600 злотих мінімальна в країні) і дійсно живеться так собі. Багато молоді та й старшого покоління дійсно виїжджають за кордон і якщо й повернуться, то тільки на пенсію жити у рідні краї.

Вольштин, це маленьке містечко (біля 15 тис. мешканців) на заході Польщі, 80 км. від Познань і 140км. до границі з Німеччиною. Містечко як містечко, ніби нічого особливого, є Вольштинське озеро яке з'єднане з річкою Дойца, є поля і ліси, але є одна родзинка - єдина в Європі діюча (працювала до квітня 2014 року) парова залізниця (не туристична) яка працювала на сполучені Познань-Вольштин. Нажаль місцева влада не змогла домовитися про щось з власником паровозовні Wolsztyn і як результат паровози виїжджають тільки на дні Вольштина щоб порадувати туристів. Центр міста це стандартна для більшості польських міст площа ринок і радою міста у центрі.
Також у місті крім залізниці є, ще одна атракція як для туристів так і для самих мешканців. Це Вольштинське озеро на якому знаходиться пляж і прокат водяного транспорту: водяні ровери (катамарани), лодки та байдарки. На озері є маленький острівець, який робить це озеро ще мальовничішим.1. Вигляд на Вольштинське озеро.


2. Найпопулярніше місце відпочинку для місцевих.3. Ось так реалізовано стежки для прогулянок біля озера. Дуже гармонійно зливаються з навколишнім середовищем.


4. Ще один з пірсів, де власне працює прокат водного спорядження.


5. На дні Вольштина проходить парад паровозів з різних країн Європи. Люди приїжджають навіть з Японії щоб проїхатися паровозом.


6. Паровозовня у св'яткові дні. В принципі можна прийти ввечері і також тут прогулятися, тут раді туристам.


У Вольштині раз на рік проводять спортивні змагання з бігу на 10км та змагання на гірських роверах Kaczmarek Electric MTB . Для тих хто любить займатися спортом у приміщенні, є два фітнес центри, один Fala park збудований за частково гроші ЄС і знаходиться на березі озера, інший центр Endorfina менший і знаходиться у іншому боці міста, також є аквапарк і декілька малих стадіонів які побудували чи відновили частково за фінансуванням Європейського союзу. А ще, у місті раз на рік організовують з'їзд антикварної моторизації (машини й мотоцикли) що також цікаво для гостей міста та туристів. Для любителів повітряних прогулянок можна винайняти повітряну кулю.

7. Це одна з ділянок траси Kaczmarek Electric MTB яка проходить повз Вольштин і навколишні села. Більшість траси йде саме лісовими стежками. У лісі можна зустріти сарни, дикі кабани і зайці. Сарни часом виходять на паркінги біля супермаркетів.


8. От власне сам фітнес центр - Fala Park, попереду озеро.Для мешканців у Вольштині працюють декілька мереж супермаркетів: Netto, Będronka, InterMarche та багато інших дрібніших магазинів. Є також супермаркети буд-матеріалів, повно малих магазинчиків з одягом, декілька міні-пекарень (які працюють як дрібні магазини, у яких можна придбати свіжу випічку) автомайстерні, роверові магазини, бари, кафе, піцерії тобто все що потрібно для нормального життя простим громадянам. У місті працює фабрика меблів, одразу біля Вольштина знаходиться фабрика вікон та фабрика по виробництву запчастин до літаків.

9. Що цікаво, з Вольштина до Познаня майже по всій довжині маршрута прокладена велодоріжка. Та й у самому місті організовано велодоріжки.


10. Ця стежка була відремонтована досьть недавно. Вона сполучає двірець та автобусний вокзал з житловим районом міста. Стежка проходить по болотистій місцевості. На ЗП видно цукрову фабрику.

Comments

Profile

film35mm
Про фотографію та життя-буття

Latest Month

February 2017
S M T W T F S
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728    

Tags

Powered by LiveJournal.com
Designed by Lilia Ahner